Sreda, 15. marec 2023

Javni razpis za kandidatke_e za mlade raziskovalke_ce v letu 2023

Inštitut za novejšo zgodovino, Privoz 11, Ljubljana, na podlagi 27. člena Akta prejemnika stabilnega financiranja – Inštitut za novejšo zgodovino (v nadaljevanju: Akt) in Splošnega akta o stabilnem financiranju znanstvenoraziskovalne dejavnosti (Ur.l. RS št. 87/22)  objavlja

Javni razpis za kandidatke_e za mlade raziskovalke_ce v letu 2023

 

Predmet javnega razpisa je izbira mlade_ga raziskovalke_ca, ki bo v letu 2023 začel usposabljanje za pridobitev doktorata znanosti pri izbrani_em mentorici_ju na naslednjem raziskovalnem področju:

  • Zgodovinopisje:
    • Mentor_ica: dr. Meta Remec
    • Raziskovalni program: Ekonomska, socialna in okoljska zgodovina Slovenije (P6-0280)
    • Možne raziskovalne tematike: družba in okolje v 19. in 20. stoletju

Kandidatke_i morajo izpolnjevati pogoje iz 28. člena Akta:

  • še nimajo zaključenega doktorata znanosti oz. pridobljenega znanstvenega naslova doktor znanosti;
  • še niso bile_i zaposlene_i kot mlade_i raziskovalke_ci;
  • imajo zaključen študijski program druge stopnje oziroma imajo primerljivo izobrazbo, doseženo na univerzah v tujini;
  • imajo povprečno oceno vseh izpitov in vaj na študijskem programu prve stopnje in študijskem programu druge stopnje najmanj 8,00 (upošteva se tudi ocena diplomskega in magistrskega dela);
  • od zaključka študijskega programa druge stopnje oziroma izobrazbe, ki ustreza ravni izobrazbe, pridobljene po študijskih programih druge stopnje, in je v skladu z zakonom, ki ureja slovensko ogrodje kvalifikacij, uvrščena na 8. raven oziroma primerljivega študijskega programa, doseženega v tujini, niso minila več kot 4 leta (upošteva se leto zaključka). Obdobje se lahko, iz naslova zavarovanja za starševsko varstvo podaljša za čas upravičene odsotnosti, zaradi drugih oblik upravičenih odsotnosti, določenih v predpisih o zdravstvenem zavarovanju, pa samo, če gre za neprekinjeno odsotnost, daljšo od šestih mesecev, in sicer največ za čas upravičene odsotnosti.

Vloge kandidatk_ov bodo ocenjene po naslednjih merilih:

  • povprečna ocena študijskega programa druge stopnje oziroma študijskega programa, s katerim izpolnjuje pogoje za vpis v doktorski študijski program;
  • nagrade oz. priznanja (0,50 točke za vsako);
  • objavljeni znanstveni članki (1,00 točka za avtorstvo ali sorazmerni del za soavtorstvo);
  • sodelovanje pri raziskovalnem delu (do 3,00 točke);
  • ocena razgovora s kandidatko_om (do 30,00 točk). Minimalna ocena razgovora s kandidatom je 10 točk. Kandidate za mlade raziskovalce, ki ne presegajo minimalne ocene, se zavrne.

Prijava na javni razpis mora vsebovati:

  • prijavni obrazec in 3 izjave kandidatke_a (glej spodaj »priloge«)
  • dokazila o izobrazbi:
  • fotokopijo diplome (diploma VII/2. bolonjske stopnje s prilogo) oziroma izjavo, da bo kandidat_ka diplomiral_a ali nostrificiral_a diplomo do vključno 15.9.2023 (do tega datuma mora predložiti dokumentacijo na Inštitut za novejšo zgodovino);
  • potrdilo o povprečni oceni vseh izpitov in vaj na dodiplomskem študiju bolonjske stopnje (brez ocene diplome) navedbam mora biti priloženo potrdilo izobraževalne organizacije;
  • ob eventualnem zaključenem magisteriju – priložiti potrdilo;
  • če je že vpisan_a na doktorski študij – priložiti potrdilo;
  • o prejetih nagradah in priznanjih – priložiti ustrezno dokazilo;
  • o objavljenih znanstvenih člankih z navedbo ali gre za avtorstvo ali soavtorstvo (s kakšnim sorazmernim delom) – priložiti izpis iz COBISS ali kopijo članka;
  • o morebitnem dosedanjem sodelovanju pri raziskovalnem delu – navedbam je potrebno priložiti čimbolj podroben opis dosedanjega sodelovanja z morebitnimi referencami.

Mlada_i raziskovalka_ec je upravičen_a do financiranja, če so izpolnjeni naslednji pogoji:

  • je v študijskem letu, v katerem začne usposabljanje kot mlada_i raziskovalka_ec, vpisan_a na doktorski študijski program na Univerzi na Primorskem v Kopru, Fakulteta za humanistiko.
  • je izvoljen_a v raziskovalni naziv in vpisan_a v evidenco raziskovalcev;
  • je polno zaposlen_a na Inštitutu za novejšo zgodovino;
  • je član_ica iste programske skupine kot njen_gov mentor_ica.

Predvideni začetek financiranja usposabljanja mladih raziskovalk_cev je 1. oktober 2023. Usposabljanje mladih raziskovalk_cev se financira do doktorata znanosti, vendar največ štiri leta.

Prijava z oznako »Razpis za MR - Ne odpiraj - javni razpis za kandidate za mlade raziskovalke_ce v letu 2023« mora prispeti na Inštitut za novejšo zgodovino, Privoz 11, 1000 Ljubljana, najpozneje 20. 4. 2023 do 14.00, ne glede na način pošiljanja.

Inštitut za novejšo zgodovino bo izbiro opravil do 31. 5. 2023.

Razgovori s kandidatkami_i so načrtovani med 8. 5. in 18. 5. 2023.

Priloge:

  • prijavni obrazec 2023
  • izjava 1/2023
  • izjava 2/2023
  • izjava 3/2023

Za dodatne informacije lahko pokličete na št. +38641471314(Nataša Rozman, vsak delavnik med 9.00 – 11.00) ali pišete na elektronski naslov natasa.rozman@inz.si.

Številka:1-02/113-2023

Datum: 15.3.2023

Direktor dr. Andrej Pančur

Inštitut za novejšo zgodovino

Prenesi:

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

INZ - Inštitut za novejšo zgodovino